Zgjidhni Qytetin

Zgjidhni kinemanë tuaj të preferuar kështu do ta keni më të lehtë te lundroni në faqen tonë

Mbyll

Zgjidhni Qytetin

  • Cineplexx Prishtina
  • Cineplexx Prizren

Moonfall

Vlerësimi

Yje

Vlerësime,

Ky film nuk është votuar bëhu i/e para

Moonfall

Bota qëndron në prag të asgjësimit kur një forcë misterioze rrëzon Hënën nga orbita e saj dhe e dërgon atë duke u përplasur drejt një kursi përplasjeje me Tokën. Vetëm disa javë para goditjes, ekzekutiveja e NASA-s Jocinda "Jo" Fowler bashkohet me një burrë nga e kaluara e saj dhe një teoricien konspiracioni për një mision të pamundur në hapësirë ​​për të shpëtuar njerëzimin.

Titulli origjinal: Moonfall
Filmi fillon: 03.02.2022
Zgjatja e filmit: 120 Minuta
Shteti/Viti: USA/2021
Lloji: Aksion, Aventure, Fantazi
Aktorë: Halle Berry, Patrick Wilson, John Bradley, Michael Peña, Donald Sutherland
Regjisori: Roland Emmerich
Distributori: Blitz film i video distribucija d.o.o.
Vlerësim: Mbi 13 vjeç

Versioni i disponueshëm

  • Digital 2D

Përmbajtja

Bota qëndron në prag të asgjësimit kur një forcë misterioze rrëzon Hënën nga orbita e saj dhe e dërgon atë duke u përplasur drejt një kursi përplasjeje me Tokën. Vetëm disa javë para goditjes, ekzekutiveja e NASA-s Jocinda "Jo" Fowler bashkohet me një burrë nga e kaluara e saj dhe një teoricien konspiracioni për një mision të pamundur në hapësirë ​​për të shpëtuar njerëzimin.

Programi i filmit

Të rezervueshme Mund të blihen në kinema ose përmes aplikacionit CineplexxKS Jo në dispozicion

Opinioni juaj

Këtu mund të jepni vlerësimin tuaj personal.

Që të keni akses ju duhet të hyni ne profilin. që keni në cineplexx.alNë rast se nuk keni një profil ju mund të regjistroheni ketu