First Man

Vlerësimi

Ky film nuk është votuar bëhu i/e para

First Man

Një vështrim në jetën e astronautit, Neil Armstrong, dhe misionin legjendar hapësinor që e bëri atë të bëhet njeriu i parë që shkel në Hënë, më 20 korrik 1969.

Titulli origjinal: First Man
Filmi fillon: 11.10.2018
Zgjatja e filmit: 141 Minuta
Shteti/Viti: USA/2018
Lloji: Dramë, Biografi, Historie
Aktorë: Ryan Gosling, Claire Foy, Jason Clarke, Kyle Chandler, Patrick Fugit
Regjisori: Damien Chazelle
Distributori: Taramount
Vlerësim: Mbi 13 vjeç

Versioni i disponueshëm

  • Digital 2D

Përmbajtja

Një vështrim në jetën e astronautit, Neil Armstrong, dhe misionin legjendar hapësinor që e bëri atë të bëhet njeriu i parë që shkel në Hënë, më 20 korrik 1969.

Programi i filmit

Na vjen keq! Programi i filmit nuk është bërë akoma publik.
Të rezervueshme Mund të blihen vetëm në kinema Jo në dispozicion

Opinioni juaj

Këtu mund të lini komentet tuaja

Që të keni akses ju duhet të hyni ne profilin. që keni në cineplexx.alNë rast se nuk keni një profil ju mund të regjistroheni ketu