Zgjidhni Qytetin

Zgjidhni kinemanë tuaj të preferuar kështu do ta keni më të lehtë te lundroni në faqen tonë

Mbyll

Zgjidhni Qytetin

  • Cineplexx Prishtina
  • Cineplexx Prizren

1917

Vlerësimi

Yje

Vlerësime,

Ky film nuk është votuar bëhu i/e para

1917

Dy privatë të rinj britanikë gjatë Luftës së Parë Botërore u është dhënë një mision i pamundur: dërgoni një mesazh thellë në territorin e armikut i cili do të ndalojë 1.600 burra, dhe një nga vëllezërit e ushtarit, të mos ecin drejt në një grackë vdekjeprurëse.

Titulli origjinal: 1917
Filmi fillon: 09.01.2020
Zgjatja e filmit: 119 Minuta
Shteti/Viti: USA, GBR/2019
Lloji: Dramë, Film lufte
Aktorë: George MacKay, Dean-Charles Chapman, Colin Firth, Benedict Cumberbatch, Richard Madden
Regjisori: Sam Mendes
Distributori: Blitz film i video distribucija d.o.o.
Vlerësim: Mbi 17 vjeç

Versioni i disponueshëm

  • Digital 2D

Përmbajtja

Dy privatë të rinj britanikë gjatë Luftës së Parë Botërore u është dhënë një mision i pamundur: dërgoni një mesazh thellë në territorin e armikut i cili do të ndalojë 1.600 burra, dhe një nga vëllezërit e ushtarit, të mos ecin drejt në një grackë vdekjeprurëse.

Programi i filmit

Të rezervueshme Mund të blihen vetëm në kinema Jo në dispozicion

Opinioni juaj

Këtu mund të jepni vlerësimin tuaj personal.

Që të keni akses ju duhet të hyni ne profilin. që keni në cineplexx.alNë rast se nuk keni një profil ju mund të regjistroheni ketu