Zgjidhni Qytetin

Zgjidhni kinemanë tuaj të preferuar kështu do ta keni më të lehtë te lundroni në faqen tonë

Mbyll

Zgjidhni Qytetin

  • Cineplexx Prishtina
  • Cineplexx Prizren
Rendit :
Njoftim
Orari i filmave përditësohet çdo të martë për 7 ditët në vijim.

Programi i filmave

Shiko Detaje
Shiko Posterin
Të rezervueshme Mund të blihen në kinema ose përmes aplikacionit CineplexxKS Jo në dispozicion
After Everything

After Everything

After Everything

Dramë, Romancë | 71 Minuta

Filmi fillon më: 13.09.2023

Përshkrim i shkurtër:

Aktorë: Hero Fiennes Tiffin, Louise Lombard, Josephine Langford, Stephen Moyer, Mimi Keene, Benjamin Mascolo

A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

Dramë | 103 Minuta

Filmi fillon më: 14.09.2023

Përshkrim i shkurtër: Në Venedikun e pas Luftës së Dytë Botërore, Poirot, tani në pension dhe jeton në mërgimin e tij, merr pjesë pa dëshirë në një seancë. Por kur një nga të ftuarit vritet, i takon ish-detektivit të zbulojë edhe një herë vrasësin.

Aktorë: Kelly Reilly, Michelle Yeoh, Kenneth Branagh, Jamie Dornan, Camille Cottin

Barbie

Barbie

Barbie

Aventure, Fantazi, Komedi | 114 Minuta

Filmi fillon më: 20.07.2023

Përshkrim i shkurtër: Të jetosh në Barbie Land është të jesh një qenie e përsosur në një vend të përsosur. Nëse nuk keni një krizë të plotë ekzistenciale. Ose ju jeni një Ken.

Aktorë: Margot Robbie, Ryan Gosling, Emma Mackey, Helen Mirren, Will Ferrell

Death of the little match girl

Death of the little match girl

Smrt djevojčice sa žigicama

Krim, Dramë, Triller | 114 Minuta

Filmi fillon më: 21.09.2023

Përshkrim i shkurtër: Fero vjen në vendlindje për funeralin e vajzës së shokut të tij, por së shpejti, shefi i policisë, miku i tij Mungos, e përfshin atë në hetimin e vrasjes së një prostitute rumune. Ndërsa ata po përpiqen të gjejnë vrasësin, hija e një gabimi të madh nga rinia e tyre u duket mbi ta. Për shkak të fantazmave nga e kaluara, Fero detyrohet të marrë vetë hetimin.

Aktorë: Ozren Grabarić, Goran Navojec, Jelena Lopatić, Iva Babić, Vojislav 'Voja' Brajović

Expendables 4

Expendables 4

The Expendables 4

Aksion, Aventure, Triller | 104 Minuta

Filmi fillon më: 21.09.2023

Përshkrim i shkurtër: Të armatosur me çdo armë që mund të kenë në dorë, Expendables janë linja e fundit e mbrojtjes në botë dhe skuadra që thirret kur të gjitha opsionet e tjera janë jashtë tavolinës.

Aktorë: Jason Statham, Curtis '50 Cent' Jackson, Megan Fox, Sylvester Stallone, Dolph Lundgren

PAW Patrol: The Mighty Movie

PAW Patrol: The Mighty Movie

PAW Patrol: The Mighty Movie

Animacion, Aksion, Aventure | 92 Minuta

Filmi fillon më: 23.09.2023

Përshkrim i shkurtër: Një përplasje magjike meteori zbret në Adventure City dhe u jep këlyshëve PAW Patrol superfuqi, duke i shndërruar ata në The Mighty Pups

Richard the Stork 2

Richard the Stork 2

Richard the Stork and the Mystery of the Great Jewel

Animacion, Familjar, Aventure | 84 Minuta

Filmi fillon më: 14.09.2023

Përshkrim i shkurtër: Duke shijuar dimërimin në një liqen të madh në Afrikën e Veriut, Riçardi mëson se këtë herë nuk do t'i besohet një mision kaq i nderuar dhe i përgjegjshëm sa të drejtojë fluturimin e një tufe lejlekësh në shtëpi drejt veriut.

Aktorë: Jay Myers, Kyra Jackson,

Saw X

Saw X

Saw X

Horror, Triller | 118 Minuta

Filmi fillon më: 28.09.2023

Përshkrim i shkurtër: Xhoni i sëmurë dhe i dëshpëruar udhëton në Meksikë për një procedurë mjekësore të rrezikshme dhe eksperimentale me shpresën e një kure mrekullie për kancerin e tij, vetëm për të zbuluar se i gjithë operacioni është një mashtrim për të mashtruar më të rrezikuarit.

Aktorë: Tobin Bell, Shawnee Smith, Steven Brand, Synnøve Macody Lund, Michael Beach, Renata Vaca

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

I shikueshëm si Digital 3D

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Animacion, Aksion, Aventure | 99 Minuta

Filmi fillon më: 10.08.2023

Përshkrim i shkurtër: Filmi ndjek vëllezërit breshka teksa punojnë për të fituar dashurinë e qytetit të Nju Jorkut, ndërsa përballen me një ushtri mutantësh.

The Creator

The Creator

The Creator

Fantazi | 134 Minuta

Filmi fillon më: 28.09.2023

Përshkrim i shkurtër: Në sfondin e një lufte mes njerëzve dhe robotëve me inteligjencë artificiale, një ish-ushtar gjen armën sekrete, një robot në formën e një fëmije të vogël.

Aktorë: John David Washington, Gemma Chan, Allison Janney, Ken Watanabe, Sturgill Simpson

The Equalizer 3

The Equalizer 3

The Equalizer 3

Aksion, Triller | 109 Minuta

Filmi fillon më: 31.08.2023

Përshkrim i shkurtër: Robert McCall e gjen veten në shtëpi në Italinë Jugore, por zbulon se miqtë e tij janë nën kontrollin e bosëve të krimit lokal. Ndërsa ngjarjet bëhen vdekjeprurëse, McCall e di se çfarë duhet të bëjë: të bëhet mbrojtësi i miqve të tij duke marrë përsipër mafian.

Aktorë: Denzel Washington, Dakota Fanning, David Denman, Sonia Ammar, Gaia Scodellaro

The Nun 2

The Nun 2

The Nun II

Horror | 110 Minuta

Filmi fillon më: 06.09.2023

Përshkrim i shkurtër: 1956 - Francë. Vritet një prift. Një e keqe po përhapet. Vazhdimi i hitit madhështor mbarëbotëror ndjek motrën Irene, ndërsa ajo përballet sërish me Valakun, murgeshën demon.

Aktorë: Taissa Farmiga, Bonnie Aarons, Storm Reid, Anna Popplewell, Jonas Bloquet