Zgjidhni Qytetin

Zgjidhni kinemanë tuaj të preferuar kështu do ta keni më të lehtë te lundroni në faqen tonë

Mbyll

Zgjidhni Qytetin

  • Cineplexx Prishtina
  • Cineplexx Prizren
Rendit :
Njoftim
Orari i filmave përditësohet çdo të martë për 7 ditët në vijim.

Programi i filmave

Shiko Detaje
Shiko Posterin
Të rezervueshme Mund të blihen në kinema ose përmes aplikacionit CineplexxKS Jo në dispozicion
Dashuri dhe Turbulenca

Dashuri dhe Turbulenca

Dashuri dhe turbulenca

Komedi | 90 Minuta

Filmi fillon më: 28.04.2022

Përshkrim i shkurtër: Edi është një biznesmen mjaft i suksesshëm. Ai kujdeset shumë për veten, bën një jetë të mire dhe komode, por duket se ka një dobësi: femrat. Edi ka tre të fejuara dhe të treja janë stjuardesa. Kristina, është shqiptarja e tij e zemrës, stjuardesë e Air Albania. Eleni, koketa e tij greke, stjuardesë e Fly Greece dhe Françeska, italiania e tij pasionante, stjuardesë e ItaAirways. Kjo jetesë e Edit nuk është aspak e zakonshme, por ai ka gjetur një mënyrë shumë efikase për ta menxhuar këtë çmenduri. Falë ndihmës së asistentes së tij të palodhur dhe të sertë Fridës, Edi ia arrin gjithmonë ta mbajë situatën nën kontroll. Pjese e kësaj loje bëhet edhe Danieli, mik i fëmijërisë së Edit, i cili troket papritur në derën e këtij të fundit. Në këtë "fluturim" të qetë të Edit papritur nisin turbulencat. Për shkak të disa të papriturash, të treja stjuardesat gjenden në të njëjtën ditë, në të njëjtën shtëpi. A do të arrijë Edi t'i shpëtojë kësaj çmendurie që ka krijuar me duart e veta?

Aktorë: Gentian Zenelaj , Rudina Dembacaj, Amos Muji Zaharia, Alesia Xhemalaj, Sara Kolami, Olimpia Smajlaj, Behar Mera

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

I shikueshëm si Digital 3D

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Aksion, Aventure, Fantazi | 126 Minuta

Filmi fillon më: 04.05.2022

Përshkrim i shkurtër: Dr. Stephen Strange bën një magji të ndaluar që hap derën e multiversit, duke përfshirë një version alternativ të tij, kërcënimi i të cilit për njerëzimin është shumë i madh për forcat e kombinuara të Strange, Wong dhe Wanda Maximoff.

Aktorë: Benedict Cumberbatch, Elizabeth Olsen, Rachel McAdams, Benedict Wong, Chiwetel Ejiofor

Firestarter

Firestarter

Firestarter

Horror | 94 Minuta

Filmi fillon më: 12.05.2022

Përshkrim i shkurtër: Një vajzë e re përpiqet të kuptojë se si në mënyrë misterioze fitoi fuqinë për t'i vënë flakën gjërat me mendjen e saj.

Aktorë: Zac Efron, Ryan Kiera Armstrong, Sydney Lemmon, Kurtwood Smith, John Beasley

Luaneshat e Kodrës

Luaneshat e Kodrës

Luaneshat e Kodrës

Dramë | 83 Minuta

Filmi fillon më: 12.05.2022

Përshkrim i shkurtër: Tre gra të reja dhe me shpirt të lirë vendosin të ikin nga jeta e tyre e përditshme dhe të krijojnë një bandë.

Aktorë: Luàna Bajrami, Era Balaj, Andi Bajgora

Memory

Memory

Memory

Aksion, Triller | 114 Minuta

Filmi fillon më: 12.05.2022

Përshkrim i shkurtër:

Aktorë: Liam Neeson, Monica Bellucci, Ray Stevenson, Guy Pearce

Operation Mincemeat

Operation Mincemeat

Operation Mincemeat

Dramë, Film lufte | 128 Minuta

Filmi fillon më: 19.05.2022

Përshkrim i shkurtër:

Aktorë: Colin Firth, Matthew Macfadyen, Kelly Macdonald, Rufus Wright, Charlotte Hamblin

Sedër 2

Sedër 2

Sedër 2

Komedi, Aksion, Dramë | 110 Minuta

Filmi fillon më: 19.05.2022

Përshkrim i shkurtër: Roni Selimes i ndodhur në kushte të rënduara psikologjike për humbjen e djalit të tij, habitet kur sheh Sokolin “armikun” e tij të përbetuar që i vjen t'i ofrojë ndihmë duke i thënë se i kishte gjetur personat përgjegjës që qëndronin pas atentatit të bërë ndaj tyre 3 vite më parë. Duke lënë pas inatet e së shkuarës Roni vendos të braktisë jetën prej endacaku që kishte zgjedhur të bënte dhe pranon të bashkëpunojë me Sokolin. Në këtë rrugëtim të tyre do u duhet të përballen me shumë pabesira e intriga nga miqtë e tyre por veç kësaj ende nuk dihen qëllimet e Sokolit, pasi Ronit do i duhet të përballet me një të vërtetë e cila do t'i ndryshojë komplet jetën. Nga ana tjetër kemi Elonën një femër gjakftohtë, e vendosur dhe me qëllime të qarta për hakmarrje, e cila thur vazhdimisht plane e intriga për të realizuar qëllimet e saj. Kë dëshiron Elona të eliminojë me patjetër dhe a do arrijë ajo t'i përmbushë planet e saj.

Aktorë: Mariana Kondi, Ina Gjonci, Bujar Asqeriu, Xhevahir Zeneli, Marius Dervishi, Arber Xhemali, Xheni Brahja, Luljeta Nallbani, Beart Rexhepi, Muhamed Xhani, Elia Shena

Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

Aksion, Komedi, Aventure | 122 Minuta

Filmi fillon më: 31.03.2022

Përshkrim i shkurtër: Bazuar në ekskluzivitetin globale të filmave videogame nga Sega, SONIC THE HEDGEHOG tregon historinë e iriqit më të shpejtë në botë ndërsa bën shtëpinë e tij të re në Tokë.

Aktorë: Jim Carrey, James Marsden, Tika Sumpter, Natasha Rothwell, Shemar Moore

The Bad Guys

The Bad Guys

I shikueshëm si Digital 3D

The Bad Guys

Animacion, Komedi | 100 Minuta

Filmi fillon më: 28.04.2022

Përshkrim i shkurtër: Askush nuk është përpjekur ndonjëherë të jetë i mirë si "The Bad Guys". Aventura e animuar bazohet në serinë e suksesshme të librave për fëmijë nga Aaron Blabey.

The Lost City

The Lost City

The Lost City

Aksion, Komedi, Romancë | 92 Minuta

Filmi fillon më: 24.03.2022

Përshkrim i shkurtër: Një shkrimëtare romantike në një turne librash me modelin e saj të kopertinës përfshihet në një tentativë rrëmbimi që i fut të dy në një aventurë të ashpër në xhungël.

Aktorë: Sandra Bullock, Daniel Radcliffe, Channing Tatum, Da'Vine Joy Randolph, Oscar Nuñez

Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

Top Gun Maverick

Aksion, Dramë

Filmi fillon më: 25.05.2022

Përshkrim i shkurtër: Pas më shumë se tridhjetë vjet shërbimi si një nga aviatorët më të mirë të Marinës, Pete Mitchell është vendi ku i përket, duke e shtyrë zarfin si një pilot i guximshëm provë dhe duke shmangur avancimin në gradë që do ta ndalonte.

Aktorë: Tom Cruise, Miles Teller, Jennifer Connelly, Val Kilmer, Jon Hamm